Формула вибору професії

Досить часто учні шкіл не знають як обрати майбутню сферу професійної діяльності та які професії сьогодні є найбільш затребуваними на ринку праці.

Однак правильний вибір професії значною мірою впливає на все подальше життя молодої людини. Тут не можна покладатися на випадковість, квапитися. Тому допомагати їм у виборі професії – справа не лише батьків та вчителів, а й фахівців служби зайнятості. Одним із пріоритетних завдань служби є підготовка старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів міста до свідомого вибору професії.

З метою привернення уваги учнівської молоді до актуальних на ринку праці професій, розширення світогляду та поглиблення знань про світ професій, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Вишгородської районної філії Київського обласного центру зайнятості Наталія Клімова організувала профорієнтаційний захід для 24 учнів 9-го класу НВК «Димерська гімназія» ЗОШ І ст..

У ході заходу дев’ятикласників поінформували про послуги, які надає державна служба зайнятості з питань вибору професії з урахуванням особистісних характеристик кожного. Фахівець центру зайнятості акцентувала увагу на тому, що для професійного самовизначення у службі зайнятості школярам пропонують пройти тестування на визначення підходящої сфери діяльності. Висвітлювалися основні складові свідомого вибору професії через формулу «Хочу. Можу. Треба.». Під час заходу обговорено фактори, які впливають на усвідомлений вибір майбутньої професії та помилки при їх виборі. На завершення з учнями проведено тестування з використанням діагностичного опитувальника Климова. У більшості дітей бажана професія підтвердилась результатами тесту.

Школярам сподобалась надана інформація, вони активно включалися в розмову, тому є надія, що навчання стане їм у пригоді при виборі професійного шляху в майбутньому.

Авторські права 2019 © Димерська гімназія - офіційний сайт. Усі права захищені.